The ration in which the two qualities of rice at Rs 6 and Rs 4 per kg be mixed respectively in order the mixture may cost Rs 4.8 per kg is

Advertisements

Word Problem 3

Problem 3: The ratio in which the two qualities of... »

All original content on these pages is fingerprinted and certified by Digiprove
Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert